CENTRALA NATURALNYCH
MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

Lekka Cegła gliniana 2DF 700

3,32 (2,70 netto)

Availability: Produkt dostępny na zamówienie

1 sztuka

Lekkie cegły gliniane wytwarzane są wyłącznie z naturalnych składników: gliny, trocin drewnianych i słomy.
Świetnie akumulują ciepło, regulują wilgotność w pomieszczeniach, są bardzo dobrym izolatorem. Cegły są
suszone nie wypalane.

Lekka cegła gliniana wytwarzana jest wyłącznie z naturalnych składników: gliny, trocin drewnianych i słomy.
Cegły świetnie akumulują ciepło, regulują wilgotność w pomieszczeniach, są bardzo dobrym izolatorem.

Cegły są suszone nie wypalane.

Pakowanie: 

Zafoliowane na paletach. 

Cegły 2DF pakowane są po 351 szt. na palecie (wymiar palety 120cmx80cmx150 cm wys.) Cegły 3DF pakowane są po 241 szt. na palecie (wymiar palety 120cmx80cmx150 cm wys.)

Magazynowanie: 

Przy składowaniu w suchym pomieszczeniu, cegły gliniane można składować bez ograniczeń czasowych.  Po nakryciu cegieł plandeką, można przechowywać je także pod gołym niebem.  Palety z cegłami można piętrować (maksymalnie dwie warstwy).

Zastosowanie: 

Lekkie cegły gliniane, są cegłami pełnymi o homogenicznej strukturze. 

Doskonałe rozwiązanie przy wypełnianiu konstrukcji szkieletowych murów ryglowych oraz ścian działowych. Świetny materiał izolacyjny i dźwiękoszczelny, również dla budynków konwencjonalnych. 

Lekka Cegła Gliniana 2DF 700 i 3DF 700 nie jest przeznaczona do wznoszenia ścian nośnych pozbawionych konstrukcji np.  drewnianej czy żelbetonowej. 

Z zewnętrznej strony zalecany jest tynk wapienny, gdzie po jego położeniu, cegły są w pełni odporne na  warunki atmosferyczne, natomiast w środku zalecany jest tynk gliniany lub gliniano-wapienny. 

Murowanie: 

Do murowania używamy zaprawy glinianej, nakładamy ją kielnią na grubość około 3 mm. 

Zaprawę możemy dostarczyć w big-bagach w formie półsuchej, po przełożeniu do kastry lub wiadra, trzeba  dolać trochę wody, około 0,5 l na wiadro 25 kg i zamieszać np. Mieszadłem elektrycznym (dokładną ilość  wody trzeba wymierzyć samemu, tak aby zaprawa była dobra do murowania, nie za gęsta ani nie za rzadka) 

Można również zamówić glinę mieloną w workach i piasek, na miejsce budowy i mieszać zaprawę samemu.

Cegły murujemy standardowo „na zakładkę”, mijamy ze sobą kolejne warstwy, aby łączenia się nie  pokrywały. 

Czas schnięcia muru jest dość szybki, ponieważ cegły są w pełni suche podczas montażu, zaprawa gliniana  przy dobrej pogodzie twardnieje po kilku dniach.  

Jako, że warstwa zaprawy glinianej między cegłami kurczy się nieznacznie podczas schnięcia, może dojść do  minimalnego obniżenia się murowanej powierzchni i potrzeby uzupełnienia zaprawy murarskiej na samej  górze, po wyschnięciu muru. 

Po wymurowaniu ścianę z cegieł glinianych można otynkować tynkiem glinianym gruboziarnistym lub  drobnoziarnistym. 

Uprzednie nawilżenie ściany z cegieł wzmacnia i ‘’impregnuje’’ mur, ale prowadzi do wydłużenia czasu  obróbki. Jeśli do tynkowania używany jest tynk wapienny lub gipsowy, należy przestrzegać zaleceń  producenta tynku odnośnie przygotowania podłoża do tynkowania.

Wydajność

Zużycie cegieł na różnych grubościach muru:  mur o grubości 11,5 cm – 33 szt. 2DF na m2  mur o grubości 17,5 cm – 33 szt. 3DF na m2  mur o grubości 24 cm – 69 szt. 2DF lub 46 szt. 3DF na m2  mur o grubości 36 cm – 102 szt. 2DF lub 33 szt. 2DF + 46 szt. 3DF na m2 mur o grubości 48 cm – 138 szt. 2DF lub 92 szt. 3DF 

Waga

około 2,4 kg

Wymiary

24cm x 11,5cm x 11,5cm

Gęstość

700 kg/m3

Termoizolacja

0, 21W m x K

Lekka Cegła gliniana 2DF 700
3,32 (2,70 netto)

Availability: Produkt dostępny na zamówienie

Scroll to Top